Film Önerileri : Netflix’in Son Korku Filmi The Silence

Film Önerileri  : Netflix’in Son Korku Filmi The Silence

Korkulara Doyamayan Netflix’ten karşımıza çıkan yeni Film  The Silence ile 10 nisanda karşımıza çıktı.  Filmimiz konusunu 2015 yılında Tim Burton tarafından yazılan ve film aynı adı taşıyan kitaptan alıyor. Kitap çok satanlar listesinde uzun süre yerini korumuş bir kitap ve bu sayede filminin çekilmesi için onay aldı. Kitabın Filminin çekileceğini duyan bir çok hayranın heyecan ile beklediği bu filmin  Başrollerinde Açlık oyunları serisinden tanıyacağımız Stanley Tucci ve Madmen’deki oyunculuğu ile yıldızı parlayan Kierman Shipka var. 

Filmin konusu

Tarih öncesi  dönemden kalma sese duyarlı kör yaraya benzer yaratıklar   bir mağaza kazısı sırasında sıkıştıları yerden  serbest bırakılırlar ve o andan itibaren insanlık artık tehlike altındadır. Sesini çıkartan her canlıyı  avlayan bi yaratıklar insanlığı sonunu getirmek üzeredir. Vesp adı verilen bu yaratıklar yiyecek bulmalarıyla birlikte çok kısa bir zamanda   aşırı derece çoğalırlar.

Tüm bu olaylar yaşanırken Andrews ailesinin başından geçenleri konu alan film neredeyse  tüm korku filmlerinin sahip olduğu klişeleri birer birer barındırmakta.  Bird Box’a da bir nevi benzemekte. Yaratıklar ve kötüleşen dünyadaki  kötü insanlarla savaşan aile  verdiği bu hayatta kalma mücadelesinde yaşadıkları konu ediliyor.

 

Oyuncu Kadrosu 

 

İMDB Puanı

Fragman

Yazar Yorumu

Film gerek  fragman ile  yarattığı beklenti gerek ise Netflix’ten beklenen içerik kalitesinin çok altında kalmış bir yapım olarak  algılandı  ben dahil olmak üzere hemen hemen tün dünya’da. Öyle ki  filmi  İmdb puanı 5,3’lerde geziyor.  Tamamen  korku filmleri klişelerinin birer toplamı ile  90 dakikayı doldurup böyle çerezlik bile diyemeyeceğimiz bir film çıkarmış ortaya yapımcılar. Yine de boş zamanım var ve ben bunu çatır çatır harcarım diyorsanız The Silence size bu zamanınıza seve seve öldürmenize yardımı fazlasıyla yapacaktır.  Bence İzlemeyin, İzlemek zorunda kalırsanız da bir çöp torbasını bulundurun yanınızda. Çünkü klişeden kusabilirsiniz.

Beğen  12
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir