Netflix’in Türk Süper Kahramanı Hakan Muhafız 2 Sezon Başlıyor

Netflix’in Türk Süper Kahramanı Hakan Muhafız 2 Sezon Başlıyor

Kara Kalem ve Bir Delikanlının Hutaf Hikayesi kitaplarından esinlenilen Netflix’in ilk türk dizisi olarak  seçtiği  Hakan Muhafız ( Hakan the Protector) ilk sezonuyla hepimizin bildiği üzere iyi  geri dönüşler almış ve Netflix’ten ikinci sezonun onayını almıştı.  İkinci Sezon  bugün yani  26.04.2019′da gösterime girecek. Tüm bölümlerini  aynı anda  izleyebileceksiniz bir anda Netflix yayın politikası sayesinde. Çağatay Ulusoy, Okan Yalabık, Ayşa Aysin Turan ve Hazal Ergüçlü’nün başrollerini paylaştığı dizinin bekleyeni bir hayli fazla biri de ben olmak üzere. İlk sezon ki  konu karmaşası ve olay zincirindeki kopuklukların ikinci sezonda kendini tekrarlamaması da en büyük bekletimiz.

Dizinin Konusu

Dizinin Konusu İstanbul’un fethine kadar dayanmakta. İstanbul Osmanlı hakimiyetine geçtiği dönemde Bizansın içinde ölümsüz olan ve Güçlü yapılanması olan bir grubun olduğunu ve bu grubun önce İstanbul’un sonra ise tüm dünyanın sonunu getirmek istediğini fark etmesiyle başlar. Fatih Sultan Mehmet Han bu konuyla ilgili en büyük din alimleri ve hocaları  toplatarak bir Tılsımlı Gömlek yaptırır. Hakan’ın  büyük büyük atasını Ölümsüzlerle savaşması için böylelikle özel güçler kazanmış olur. Hakan Muhafız’ların sonuncusu olarak küçük yaşta yetim kalmış ve ölümsüzler ve  kendi kaderinden uzak bir şekilde büyümekteyken bir anda kendini olayların içerisinde bulur.

Oyuncu Kadrosu

 

İMDB Puanı

https://www.imdb.com/title/tt7668518/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

Yazar Yorumu

Hakan the Protector kesinlikle izlenmesi gerek yapımlardan birisi diyebilirim kesinlikle. Fakat uyarmadan da geçemeyeceğim. Hakan Muhafız için bir kritik eleştiri getirmekte fayda var. Öncelikle diziyi kesinlikle izlenmeli çünkü Netflix’teki ilk türk dizi ve  ne kadar destek görürse  o kadar fazlası çekilmeye başlanır. Böylelikle türk yapımlarını dünyaya duyurmuş oluruz.  Yine de bir kaç önemli eksikten de bahsetmek isterim ki, Dizinin altyapısı tamamen yerlerde diyebiliriz.  Konuya  çok hızlı bir giriş yapıldı ilk dönümden, Bir anda bir ölümsüz grup beliriyor. hemen bir tılsımlı gömlek yapılıyor ve pat olayın içindeyiz.  Konu kitapta belki çok detaylı olabilir ama yapımcılar dizide sahneleri  ve altyapıyı eksik bırakmışlar fazlasıyla. Bir diğer eksik ise dizinin tamamen iki üç sahne haricinde tahmin edilebilir olması. Üç yıl öncesinden duyurulan ve gelişi ve senaryo hazırlanması için fazlasıyla zamanı olan bu yapımın nasıl bu kadar basit bir şekilde yazılmış senaryosu olur insan hayretler içerisinde kalıyor doğrusu. Bu iki detaya ek olarak Çağatay Ulusoy, Okan Yalabık veMehmet Kurtuluş’un oyunculukları kesinlikle  izlenme kalitesini arttıran faktörlerden. Dizi izlenebilir bir  halde 2 sezonda hatalarını düzeltmeleri ve izleyicinin isyanına kulak vermeleri temennimiz. Siz yine de izleyin ve de izlettirin

 

Fragman

Beğen  18
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir